Arama

Thermo Scientific™ Phusion™ U, U Green Multiplex PCR Master Mix Kitleri

Thermo Scientific™ Phusion™ U, U Green Multiplex PCR Master Mix Kitleri

Thermo Scientific™ Phusion™ U Multiplex PCR Master Mix ve Phusion™ U Green Multiplex PCR Master Mix kitleri, tek bir tüpte birden fazla hedefin aynı anda amplifikasyonu için tasarlanmış, kullanıma hazır, 2X uç noktalı bir PCR ana karışımıdır. 20’den fazla primer çifti, geniş bir primer ve şablon konsantrasyonları aralığında oldukça spesifik ve verimli çoğullama için tek bir reaksiyonda birleştirilebilir.

Phusion PCR serisi, sıkıcı optimizasyon ihtiyacını ortadan kaldıran tüm PCR bileşenlerinin dengeli konsantrasyonlarına sahip özel bir tampon içerir.
Phusion U Green Multiplex PCR Master Mix (F-564S veya F-564L) iş akışını daha da basitleştirir – PCR ürünlerinin jellere doğrudan yüklenmesi için bir yoğunluk reaktifi ve iki elektroforez izleme boyası içerir.

Uygulamalar

Genotipleme, patojen tespiti, gıda testi, genetiği değiştirilmiş organizmaların analizi, mikrosattalite amplifikasyonu vb.

Phusion™ U, U Green Multipleks PCR Master Mix Kitleri

Ana karışım (master mix), füzyon teknolojisi kullanılarak geliştirilmiş yüksek performanslı bir enzim olan Phusion U Hot Start DNA Polimeraz’a dayanmaktadır. Phusion ailesinden diğer enzimlere benzer şekilde, Phusion U DNA Polimeraz, bağlanma olayı başına diğer herhangi bir DNA polimerazdan daha fazla nükleotit içerir.
Bu, daha kısa uzatma süreleri ve sonuç olarak azaltılmış toplam protokol süreleri ile yüksek verimde PCR ürünleri elde edilmesini sağlar. Önemli ölçüde geliştirilmiş işlemsellik, aynı zamanda, GC açısından zengin şablonlar veya optimal olmayan saflıkta şablonlar gibi zor hedefler üzerinde başarılı multipleks PCR sağlar. Pek çok PCR inhibitörüne karşı oldukça toleranslı olan Phusion U Multiplex PCR Master Mix, kan veya serum gibi saflaştırılmamış numunelerle bile kullanılabilir.

Affibody aracılı sıcak başlatma mekanizması ile multipleks PCR’nin özgüllüğü arttırılır. Tersinir şekilde bağlı Affibody ligandı, spesifik olmayan ürünlerin amplifikasyonunu ve primer dimer oluşumunu önleyerek ortam sıcaklıklarında polimerazı inhibe eder.

Özellikler

  • 2,5 kb’ye kadar 20’den fazla hedefin spesifik ve verimli multipleks PCR’si
  • İnhibitör toleransı nedeniyle optimal olmayan saflıkta şablonlarla mükemmel sonuçlar
  • Yeşil formatlı (F-564S ve F-564L) jeller üzerine PCR ürünlerinin hızlı çevrimi ve doğrudan yüklenmesi
 Phusion™ Plus DNA PolimerazPhusion™ High Fidelity DNA PolimerazPhusion™ Hot Start II DNA PolimerazPhusion™ Flash High-Fidelity PCR Master MixPhusion™ U Hot Start DNA PolimerazPhusion™ U Multiplex PCR Master Mix
Fidelity (vs. Taq enzimi)>100x52x52x25x25x25x
Tm hesapalaması gerekliHayırEvetEvetEvetEvetEvet
Gelişmiş özgüllük (hot-start versiyonu)EvetHayırEvetEvetEvetEvet
Amplifikasyon Uzunluğu20 kb’a kadar20 kb’a kadar20 kb’a kadar20 kb’a kadar20 kb’a kadar2.5 kb’a kadar
Hız15–30 sn/kb15–30 sn/kb15–30 sn/kb<15 sn/kb15–30 sn/kb15–30 sn/kb
GC-rich formatıEvetEvetEvetHayırEvetHayır
dUTP kuruluşuHayırHayırHayırHayırEvetEvet
Multipleks PCR için tasarlandıHayırHayırHayırHayırHayırEvet, 20 target’a kadar
Bağımsız enzim formatıRenksizRenksiz
Yeşil
Renksiz
Yeşil
 Renksiz
Yeşil
 
2x master mix formatıRenksiz
Yeşil
HF Tamponlu Renksiz
GC Tamponlu Renksiz
Renksiz
Yeşil
RenksizRenksizRenksiz
Yeşil