Arama

Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Kompakt HPLC / UHPLC Advanced i-Serisi: LC-2050 (500 bar) / LC-2060 (600 bar)

Daha yüksek iş verimliliği ve daha esnek bir çalışma tarzı için artan ihtiyaçlar, LC analizi ile ilgili kalıpları değişiyor. Daha az analist müdahalesi gerektiren, sağlam ve güvenilir sonuçlar sunan bir HPLC (high performance liquid chromatography)’nin tam zamanı. Yeni, entegre i-Serisi LC (sıvı kromatografi) sistemi, önceki HPLC modellerinin mükemmel performansı ile otomasyon verimliliğini bir araya getiriyor.Yenilikçi – Uzaktan cihaz çalıştırma ve izleme, analizlerin uzaktan yapılmasına izin vererek laboratuvarda harcanan zamanı azaltır.
Zeki – Yazılım entegrasyonu hem veri güvenilirliği hem de gelişmiş iş verimliliği sağlar.
Sezgisel – Sezgisel işlem, verimli bir iş akışı sağlar.

  • Ön işlem (türevlendirme/seyreltme) yapabilen otoörnekleyici
  • Data integrity uyumu (FDA 21 CFR Part 11)
  • Standart UV-VIS ve PDA dedektörlerin yanı sıra RF, RID ve ELSD vb. dedektörlerin de doğrudan bağlanabilme özelliği

HPLC (Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografi)
LC-2050 serisi (500 bar)

Sentetik bileşik analizleri ve standart prosedürlerle miktar tayinleri yapabilmek için ideal bir sistemdir.
Sistem ilaç, kimya, gıda ve çevre gibi bir çok farklı uygulama için uygundur. Tek başına veya bir network dahilinde kullanılabilmektedir. Kapladığı minimum alan sistemlerin kullanımını ve taşınmasını kolaylaştırmaktadır.  Analiz yöntemlerinize ve hedeflerinize uyacak üç tür dedektör (UV, PDA, dedektörsüz) bulunmaktadır. Ayrıca fırın soğutma fonksiyonlu (C modeli) ve soğutmasız modelleri mevcuttur.

 

UHPLC (Ultra Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografi)
LC-2060 serisi (700 bar)

İlaç disolüsyon testleri v.b. çoklu analit analizleri için ideal UHPLC sistemdir. Sistemin otoörnekleyicisi toplam 216 standart vial kapasiteli olup kullanıcının analiz esnasında bile numune ekleyebileceği bir doğrudan erişim (Access) mekanizmasına sahiptir. 700 bar’lık çalışmaya uygun UHPLC modelidir. Metod transfer sistemi, UHPLC ve HPLC metodlarını tek bir cihazda çalıştırmak için mükemmel destek sağlar.


Analytical Intelligance (ANALİTİK ZEKA) Kavramı

Daha yüksek üretkenlik ve maksimum güvenilirlik sağlayan M2M, IoT ve Yapay Zeka (AI) gibi dijital teknolojiyi kullanan otomatik destek işlevleri.

Bir sistemin kendisini izlemesine ve teşhis etmesine, veri toplama sırasında herhangi bir sorunu kullanıcı girişi olmadan ele almasına ve otomatik olarak bir uzman tarafından çalıştırılmış gibi davranmasına izin verir.

Hem rutin hem de zorlu uygulamalar için kullanıcının beceri düzeyine bakılmaksızın yüksek kaliteli, yeniden üretilebilir verilerin alınmasını destekler.
 

Otomasyon ve Uzaktan Çalıştırma/İzleme

Yeni bir Çalışma Tarzına Teşvik Eder

FlowPilot ve mobil faz izleme gibi Analitik Zeka fonksiyonları ve LabSolutions™ Direct kromatografi yazılımı, cihaz başlatmadan analizin tamamlanmasına kadar uzaktan çalıştırma ve izleme ile birlikte otomatik bir iş akışı sağlayabilir. Otomatik iş akışları, deneyimli analistlerin çalışma tarzı alışkanlıklarını içerir. Sonuç, uzun süreler boyunca toplanan güvenilir verilerdir.
 

İş Verimliliğinde Daha Fazla İyileştirme için Network Ağları Kullanma

LabSolutions CS sıvı kromatografi yazılımı, analitik ağdaki tüm cihazların herhangi bir konumdan, hatta evden bile uzaktan çalıştırılmasına ve izlenmesine olanak tanır.

Analiz verileri ve raporlar, idari yetkilendirmenin yöneticilerin uzmanlıklarına ve derecelerine bağlı olarak operatörlere uygun operasyonel kısıtlamalar atamasına izin verdiği merkezi bir veritabanında yönetilir.

Mobil Faz İzleme

Gelişmiş Gerçek Zamanlı Mobil Faz İzleme

Batch analizinden önce sistemde yeterli mobil faz olduğundan emin olmak laboratuvarınızın sorunsuz çalışmasını sağlamak için kritik öneme sahiptir.
Batch in ortasında mobil fazın bitmesi durumunda, batch durdurmalı ve düzeltici önlem almalısınız, bu da maliyetli iş akışı gecikmelerine ve olası numune kaybına neden olur.

Bu zorluğun üstesinden gelmek için Mobil Faz Monitörü (opsiyonel), maksimum çalışma süresi sağlamak için mobil faz seviyelerinin gerçek zamanlı, gravimetrik izlenmesini sağlar. Mobil faz veya otomatik örnekleyici durulama solüsyonu seviyeleri, 1 litrelik şişelerde 6 sıvıya kadar, 2-5 litrelik geniş hacimli şişerlerde 3 sıvıya kadar izlenebilir.

Büyük şişe versiyonu da mevcuttur. Kaplar ayrıca akıllı bir cihazdan (PC / iOS / Android) uzaktan kontrol edilebilir.

Mobil Faz Akış Hızı Kontrol Fonksiyonu

Akıllı Akış Kontrolü Kolonları Korur

UHPLC kromatografi kolonları, özellikle polimerik paketleme için geçerli olmak üzere, ani pompa başlangıcı ve aşırı gradyan değişikliklerinden zarar görebilir. Akıllı Akış Kontrolü (FlowPilot), kolon fırınının durumuna göre debiyi kademeli olarak yöntem ayar noktasına yükselterek kolonlarınızın ömrünü uzatır.


Uzaktan Çalıştırma/İzleme Fonksiyonu

Laboratuvar Dışından Ekipmanların Kontrolünü Elinizde Tutun

Analistler LabSolutions Direct’i kullanarak cihazları uzaktan çalıştırabilir ve bir bilgisayarın veya akıllı cihazın web tarayıcısını kullanarak önceden yapılandırılmış yöntemleri ve toplu analizleri uygulayabilir. Cihaz durumu ve kromatogramlar, iyileştirilmiş iş verimliliği için laboratuvara gidip gelmek için gereken zamanı ve işçiliği azaltmak için uzaktan da izlenebilir.

i-PeakFinder Otomatik Peak Entegrasyon İşlevi Büyük Hacimli Verileri Tek Bir Adımda Yüksek Hassaslıkla İşler

Çözülmemiş piklerin manuel entegrasyonu, yoğun emek gerektiren bir süreçtir ve kullanıcının deneyim seviyesine bağlı olarak tutarsız sonuçlara eğilimlidir. Shimadzu’nun tescilli i-PeakFinder pik entegrasyon algoritması bu tür durumlar için mükemmeldir. i-PeakFinder büyük hacimli verileri tek bir adımda yüksek hassasiyetle işler, çok fazla zaman kazandırır ve sonuçların tutarlılığını artırır.

1. Hiçbir parametre belirtilmeden temel işleme

2. Tam ayırma ile temel işleme

Ekipman Değişimi ve Yöntem Geçişini Düşünen ACTO Yöntemi
Geçiş Destek Fonksiyonu

Aynı kromatogramı elde ederken bir test yöntemini (analitik koşullar veya yöntem) bir cihazdan diğerine geçirmek zorlu bir süreç olabilir.
i-Serisi, sistem uyumluluğunu ve veri tekrarlanabilirliğini sağlamak için önceki Shimadzu sistemleri ve rakip sistemlerle aynı dahili sistem hacimlerinde tasarlanmıştır.
Analitik Koşul Transferi ve Optimizasyon (ACTO) işlevi de gradyan başlangıç zamanını otomatik olarak ayarlar, böylece analistler gradyan analizi ile elde edilen ayrımlarda kolayca ayarlamalar yapabilir.


1. Analitik metodun önceki Shimadzu sistemi LC-2010HT’den LC-2050’ye geçirilmesi
2. Analitik metodun Shimadzu olmayan sistemden LC-2050’ye geçirilmesi

 

i-PDeA II Pik Ters Evrişim İşlevi

Zorlu Ayırımlarla Başa Çıkmada Yardımcı Olacak Araçlar

İ-PDeA II pik ters evrişim fonksiyonu, sütunla tam olarak ayrılmayan tepelerin kalitatif ve kantitatif analizini etkinleştirmek için çok değişkenli bir eğri çözünürlüğü alternatif en küçük kareler (MCR-ALS) yöntemi kullanır. İ-PDeA II, hedef piklerin saflığını kontrol etmek için de kullanılabilir. (Yalnızca bir PDA dedektörü ve LabSolutions kullanılırken mevcuttur.)


Otomatik Doğrulama İşlevi

Akıllı Sistem Başlangıcı ile Sağlanan Kararlı Çalışma

Otomatik doğrulama işlevi, herkesin ayarlanmış bir prosedürü izleyebileceği ve cihazın durumunu kolayca doğrulayabileceği anlamına gelir.
Otomatik doğrulama işlevi, solvent dağıtım kararlılığını, dalga boyu doğruluğunu, absorbans doğruluğunu, gradyan doğruluğunu, herhangi bir sapma/gürültü olup olmadığını ve diğer parametreleri inceler.

Ayrıca, bir cihaz kontrol işlevi, cihaz çalıştırılmadan önce gerçekleştirilen rutin incelemeleri otomatik olarak gerçekleştirir ve sarf malzemeleri kullanımının bir kaydı ile birlikte sistemin kendi kendine teşhis sonuçlarını gösteren bir rapor oluşturur. İletme pompası tarafından verilen toplam solvent hacmini, lambanın aydınlatıldığı saat sayısını ve otomatik örnekleyici tarafından gerçekleştirilen toplam enjeksiyon sayısını içerir.
Sistem kontrol işlevi ayrıca otomatik doğrulama sonuçlarını yöneterek, cihazın çalışma durumunu doğru bir şekilde belirlemeyi kolaylaştırır.

Otomatik Rapor Oluşturma İşlevi

Sonuçların Aktarımını Kolaylaştırır

LabSolutions’daki otomatik rapor oluşturma işlevi, analitik sonuçları otomatik olarak derler ve verileri önceden hazırlanmış rapor şablonlarında sunar.
Bu işlev yalnızca rapor oluşturma ile ilgili işi azaltmakla kalmaz, aynı zamanda manuel girişle ilişkili hataları ve veri manipülasyonunu da önler ve iyi hazırlanmış raporlar oluşturur.
Bir ağ ortamı kurarak, raporlar herhangi bir yerden oluşturulabilir, kontrol edilebilir ve onaylanabilir.

Açık Erişim Örnek Yerleşimi

Numune rafları üzerindeki doğrudan erişim mekanizması, kullanıcının numuneyi analiz sırasında bile numune enjeksiyonuna dahil olmayan raflara yerleştirmesine olanak tanır. Ayrıca raflar, başkaları tarafından yerleştirilen örneklerin analizini kesintiye uğratmadan birden fazla analist tarafından paylaşılabilir. Genel olarak, bu işlev iş verimliliğini artırır.

Bakım Videoları

Sarf Malzemelerinin Değiştirilmesini Destekleme

Dokunmatik panelde gösterilen bir QR Code® okunduğunda, kullanıcı bakımla ilgili eğitici videolar içeren bir web sitesine yönlendirilir.
Bu özellik, sistem kullanılabilirliğini iyileştirmeye yardımcı olur ve verimliliği artırır.


Kullanıcı Arayüzü

Basit İşleyiş

Kullanıcı arayüzü, sistem akış kanalını kopyalar ve sistemin çalışma durumunu görsel olarak kontrol etmek için kullanılır.
Metot düzenleme de aynı ekrandan gerçekleştirilebilir. Sezgisel tasarımı sayesinde, sıvı kromatografide tamamen yeni olan kullanıcılar bile minimum eğitimle kullanıcı arayüzünde gezinebilir.


TC-Optik ve Akış Hücreleri ile Çift Sıcaklık Kontrolü

Mükemmel Temel Kararlılık

Akış hücreleri için sıcaklık kontrol fonksiyonuna ek olarak, i-Serisi, TC-Optik (Sıcaklık Kontrollü Optik) olarak bilinen dedektör optik sistemleri için yeni sıcaklık kontrol teknolojisini kullanır.
Bu, oda sıcaklığı değişimine daha az duyarlı olan daha kararlı bir taban çizgisi ve eser bileşenlerin doğrulama testi ve kantitatif testi sırasında daha yüksek hassasiyet sağlar.

Ultra Düşük Taşıma Performansı Yüksek Hassasiyet Analizi Sağlar

İz (trace) Bileşen Analizinin Geliştirilmiş Güvenilirliği

Shimadzu’nun tescilli akış kanalı tasarımı, parçaları ve malzemeleri, numune kalıntısının taşıma etkilerini neredeyse sıfıra indirir.
Ultra düşük taşıma performansı %0,0025’e (klorheksidin, atanan koşullar) geliştirildi, böylece karmaşık numuneler analiz edilirken son derece hassas niceliksel performans sağlandı.


1. Klorheksidin enjekte edildikten sonraki kromatogram
2.Boş bir numune enjekte edildikten sonraki kromatogram (mobil aşama)